Szukaj na stronie:
Fundacja

O fundacji:

Fundacja „CANTIO” – EDUKACJA PRZEZ SZTUKĘ” powstała w Białymstoku 29 listopada 2011 roku.

Fundację założyli sympatycy muzyki, chcący rozwijać się w tym kierunku oraz krzewić edukację i kulturę artystyczną wśród dzieci i młodzieży.

Fundacja została założona, żeby wychowywać przez sztukę przyszłych odbiorców kultury. Pod opieką Fundacji znajdują się 2 zespoły muzyki dawnej. Z doświadczeń Fundacji wynika, że edukacja muzyczna może być dobrym początkiem rozwoju artystycznego dziecka i jego potrzeb kulturalnych.

Swoje działania chcemy szczególnie kierować do dzieci i młodzieży z terenu miasta Białegostoku i okolic.

Naszym celem jest prowadzenie edukacji artystycznej, organizowanie imprez kulturalnych (np.: warsztatów, kursów muzycznych, koncertów, audycji muzycznych, festiwali), współpraca ze szkołami i placówkami kulturalnymi nakierowana na budowanie oferty artystycznej. Szczególnie zależy nam na dotarciu z ofertą na te osiedla, gdzie nie ma lub brakuje tego typu zajęć dla dzieci i młodzieży, dających świetny początek ich rozwoju artystycznego. Chcemy stwarzać możliwości innego, aktywnego i ciekawego spędzania wolnego czasu. Chcemy, aby zajęcia były dostępne dla wszystkich, bez względu na uzdolnienia i predyspozycje. Celem tych zajęć jest nie tylko nauka, ale przede wszystkim radość ze wspólnego tworzenia i muzykowania.