Szukaj na stronie:
Favorito

 

https://youtu.be/r89WbtWtRC4

https://youtu.be/BDpDCpP4R7Y

https://youtu.be/6HwfL5yHn0Y

Zespół "FAVORITO"

Powstał w 2012 roku przy Fundacji "CANTIO" - Edukacja przez sztukę, tworzą go uczniowe białostockich szkół. Zespół koncertuje w mieście, regionie i kraju m.in. w Katedrze Kaliskiej, na Zamku Czartoryskich w Gołuchowie, pałacu w Bugaju, na Zamku w Tykocinie, w Katedrze Pelplińskiej, a także na Litwie i Białorusi. Członkowie zespołu uczestniczyli w Ogólnopolskich Warsztatach Muzyki Dawnej w Kaliszu (2012, 2013r.) i Gorzowie Wielkopolskim (2014r.) doskonaląc swe umiejętności interpretacyjne i wykonawcze. We wrześniu 2013r. brali udział w XX Spotkaniach z Muzyką Dawną w Świeradowie Zdroju, w lutym 2014r. w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "Schola Cantorum" w Kaliszu. W czerwcu 2014r. w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej "Wspólne Dziedzictwo Kultury" w Malborku, w sierpniu 2014r. w Festiwalu Muzyki Dawnej "Magnum Misterium" w Gorzowie Wielkopolskim.

Założycielem i kierownikiem artystycznym zespołu jest absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie - Bożena Kraśko.

 

A oto nowy folder zespołu "Favorito"

 

2-10.07.2016 Ogólnopolskie Warsztaty Muzyki Dawnej w Kamieniu Pomorskim

Oprócz pracy na warsztatach, często koncertowaliśmy

Koncert w kościele w Wolinie

Ośrodek Jantar w Dziwnówku

Kościół w Międzyzdrojach                                        Wspólne zdjęcie z zespołęm z Inowrocławia

 

Zespół "Favorito" uczestniczył w Ogólnopolskim Festiwalu Zespołów Muzyki Dawnej "SCHOLA CANTORUM" w Kaliszu w dniach 24 luty - 1 marca 2015 roku.

 

fot. Krzysztof Król

 

 

Koncert na zamku Czartoryskich w Gołuchowie

                 Koncert w Katedrze Kaliskiej                                 W pałacu w Bugaju

 

Udział zespołu fletowego "Favorito" w Letnich Warsztatach w Kaliszu w lipcu 2012 r. Zespół grał na koncercie w Katedrze kaliskiej oraz w Szkole Muzycznej I i II stopnia w Kaliszu.

 Udział zespołu "Favorito" w spektaklu jasełkowym pt. "...abyście życie mieli w szczęśliwości..." w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku 6 lutego 2013 r.

Koncert zespołów z okazji Dnia Kobiet 8.03.2013 r. w klubie Gaj

Festyn w Karakulach 15.05.2013 r. Koncert  Zespołu "Favorito I "  i  "Favorito II"